Gazimağusa Ticaret Lisesi


Saime Ece Açıkel   
email :
      Gazinağusa Ticaret Lisesi olarak verilen eğitim öğrencilerimizi iş ve universite hayatına hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz okulumuzda 3 yıl teorik ve uygulamalı egitimlerini alır, 4.yıl okuldaki eğitimleri ile birlikte iş ortamında stajlarını yaparak lise eğitimlerini tamamlar ve diploma almaya hak kazanırlar.
       Öğrencilerimiz diplomaları ile bir üst kurum olan üniversite eğitimine veya iş hayatına başlayabilirler. Öğrencilerimiz üniversite eğitimiyle birlikte isterlerse çalışmakta ve kendilerine maddi kazanç sağlamaktadır.
       Okulumuz mezunları diploma dereceleri iyi ve K.K.T.C vatandaşı iseler, üniversite de  kendi bölümlerinde  eğitime devam ettikleri zaman  K.K.T.C Milli eğitim bakanlığının verecegi bursu da almaya hak kazanırlar. Adamızdaki tüm üniversitelere girme hakkına sahip olmaları yanında Tûrkiye Cumhuriyetindeki üniversitelere de ÖSYM'nin düzenlediği sınavlara katılarak gidebilmektedir.
       Öğrencilerimizin geleceğe güvenle ve sağlam adımlarla devam edebilmeleri bizim için önemlidir. Mezunlarımız lise sonrası hayatlarına her zaman bir adım önde başlamaktadır. Kendi alanı dışında başka bir alanda üniversite eğitimi alırken bile liseyi bitirdiği alanda çalışıp maddi kazanç elde ederek eğitimlerini tamamlayabirler.
       Öğrencilerimizin en doğru kararları vermesi bizim için önemlidir. Bu kararları verirken de hertürlü bilgiyi vermeye çalışmaktayız. Gezerek, görerek, tanışarak, tartışarak ve eğlenerek....
      

Design By : İzlem ÇELİKESMER - - - Şaziye GÜLTEKİN - - -       2020 - 2021     ------                                                                                                                                                                                        web adresi: gmtl.mebnet.net