Gazimağusa Ticaret Lisesi


        Turizm bölümünün eğitim dili Türkçe , eğitim süresi 4 yıldır. 9.sınıfta tüm dal dersleri teorik ağırlıklı olup, 10.sınıfta öğrencilerimiz tercih ve becerileri doğrultusunda seçtikleri bölümde eğitim görmektedirler. Öğrencilerimizin  teorik olarak almış oldukları bilgileri geliştirebilmeleri amacı ile her dal için uygulama atölyelerimiz bulunmaktadır. 
 
BÖLÜM DALLARIMIZ;
       * ÖNBÜRO /KAT HİZMETLERİ /SEYAHAT ACENTELİCİLİĞİ
Konaklama tesisleri ve seyahat acentelerinin çeşitli departmanlarında istihdam edilecek nitelikli elemanları yetiştirilmesini hedefleyen daldır.
       * MUTFAK DALI
Yiyecek-içecek hizmeti sunan tesislerinde istihdam edilecek nitelikli elemanların yetiştirilmesini hedefleyen  daldır.
       *SERVİS DALI
Yiyecek-içecek hizmeti sunan tesislerinde istihdam edilecek nitelikli elemanların yetiştirilmesini hedefleyen  daldır.

EĞİTİM OLANAKLARIMIZ

Turizm bölümünün eğitim dili Türkçe , eğitim süresi 4 yıldır .Bölüm ve kültür derslerine ek olarak, öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmek amacıyla İngilizce ve Almanca dersleri verilmektedir. Turizm sektöründe yaygın kullanımı olan bilgisayar otomasyon programlarına yönelik bilgisayar dersleri de verilmektedir. 
Turizm sektörünü daha yakından tanımak ,uygulama becerilerini geliştirmek ve mesleki tecrübe kazanmak amacıyla öğrencilermize 12.sınıfta seçkin tesislerde tüm öğretim yılı boyunca( 1 gün okulda 4 gün işletmelerde ) staj olanağı sağlanmaktadır.
Öğrencilerimiz staj süresince Bakanlık siğortası kapsamında olup stajyer ücreti almaktadırlar.Mezun öğrencilerimiz Turizm Meslek Yüksekokulları 2 yıllık önlisans proğramlarına sınavsız kayıt hakkı kazanmaktadırlar. 

Design By : İzlem ÇELİKESMER - - - Şaziye GÜLTEKİN - - -       2020 - 2021     ------                                                                                                                                                                                        web adresi: gmtl.mebnet.net